Adwords Uzmanı

Rekabetin had safhada olduğu günümüz iş dünyasında başarıya ulaşmak için, dijital pazarlama alanında sunulan reklam stratejilerinden yararlanmak gerekir. Google Ads, arama sonuçları sayfasında görünürlük kazanmak ve ziyaretçi sayısını arttırmak isteyen işletmeler için önemli bir hizmettir.Bu nedenle reklam vererek online işletme hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, profesyonel bir AdWords uzmanı ile çalışın!Başarılı bir AdWords Uzmanı ile çalışan online işletmeler, sektörde öne çıkarak rakiplerine fark atmayı başarıyor. Eğer uzun zamandır istediği kazancı elde edememiş bir online işletme sahibiyseniz, tecrübe sahibi olan bir AdWords Uzmanı ile anlaşmayı hemen deneyin!

İçerikler

AdWords Uzmanı Ne İş Yapar?

AdWords Uzmanı, online işletmelerin reklamcılık faaliyetlerini yürütmekle görevlidir. Kısa süre zarfında potansiyel müşterilere ulaşmak için Google Ads platformundan yararlanır. Arama sonuçlarından ve çeşitli analizlerden yola çıkarak, reklamların doğru zamanda doğru kişiye gösterilmesini sağlar. Bu sayede online işletmelerin sektörde tanınma sürecini kolaylaştırır ve markanın akılda kalıcılığını arttırır. Satışlarınızı arttırmak ve kendinizi göstermek için bir AdWords uzmanından yardım almak üzere harekete geçin.Unutmayın, kaybettiğiniz her dakika sıralamanızı ve kazancınızı olumsuz etkiliyor.

AdWords Nedir?

AdWords veya yeni adıyla Ads, Google tarafından sağlanan bir internet reklamcılığı hizmetidir.Google arama motoru, Dünya çapında olduğu gibi, ülkemizde de en çok ziyaretçi alan arama motoru olma özelliğine sahiptir.Bu nedenle internet ortamında bilinir hale gelmek noktasında, GoogleAds ayrıcalıklarından yararlanmak önemlidir. En iyi reklam yolu olan Google Ads, ücretli reklam verilebilen en güvenilir ve etkili servisler arasında yer alır.

Google Adsİşletmelere Nasıl Katkı Sağlar?

Google Ads, orta ve büyük çapta hizmet vermeyi hedefleyen birçok online işletme tarafından aktif olarak kullanılır. Online işletmenin küçük çaplı olmasa durumunda dahi, ürün ve hizmetlerin belli bir bölgede duyurulması noktasında çözümler sunar. Kullanıcıların arama sorgularını ve ilgi alanlarını baz alarak reklamların görünmesini sağlar.Her geçen gün artan teknolojik imkanlarıyla, verilen reklamlara ayrılan bütçenin kat kat fazlasını elde etmeyi mümkün kılar.

Bir AdWords Uzmanı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Profesyoneller tarafından gerçekleştirilmediği takdirde, internet reklamcılığıfaaliyetleriyalnızca maliyet ve zaman kaybıyla sınırlı kalır. Bu nedenle alanında deneyimli ve gerekli uzmanlığa sahip olan bir profesyonelle çalışmak gerekir.Bir AdWordsuzmanı ile çalışmanın online işletmelere sağladığı başlıca olumlu katkılar şunlardır:

 • Uygun reklam türünün ve bütçe aralığının tespitini gerçekleştirir.
 • Doğru anahtar kelimeleri belirler ve kullanır.
 • Reklam konumunu ve bölge kapsamını belirler.
 • Kullanıcıların yaş, dil ve konum seçeneklerini tespit eder.
 • İşletme hedefleri doğrultusunda, stratejik ve kontrollü hareket eder.
 • Çeşitli analiz ve ölçümlerle işletmenin bulunabilirliğini arttırır.
 • Yayınlanan reklamların görüntülendiği saat aralığını ve görünme sıklığını belirler.
 • Müşteri odaklı düşünerek kullanıcıya yönelik dijital pazarlamaçözümleri sunar.
 • İşletmenin internet sitesinde, gerekli görüldüğü takdirde, birtakım değişikliklerde bulunur.
 • Reklamların görünürlüğünü arttırır ve daha çok kişiye ulaşmayı sağlar.

İşletme adına aldığı önemli kararlar, günümüz şartlarında bir AdWords Uzmanıileçalışmayı zorunlu hale getirmiştir. Fazladan bir harcama yapmadan büyümeyi hedefleyen online işletmelerin, etraflı bir araştırma yaparak tecrübeli bir uzmanla anlaşması önemlidir.

Google AdWords Reklam Türleri Nelerdir?

Teknolojide yaşanan gelişmeler, her alanda olduğu gibi internet reklamcılığı alanında yapılan uygulamaların da çeşitlenmesine sebebiyet vermiştir.Google Ads reklam türlerigenişleyen pazarlama alanlarına uyum sağlamış ve dijital reklam modelleri satış odaklı hale gelmiştir.İşletmelere Google tarafından sunulan reklam türlerini ve işlevlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Arama Ağı Reklamları(SearchAds): Yapılan aramalarda geçen anahtar kelimelerle alakalı reklamları gösterir.
 • Görüntülü Reklamlar (DisplayAds): Ücretlendirilmesi tıklama başına yapılır ve marka bilinirliğinin artmasına yardımcı olur.
 • Alışveriş Reklamları (ShoppingAds): Geri dönüt sayısı yüksek olan reklamlardır.
 • Video Reklamları (Video Ads): YouTube üzerinden reklam vermeyi sağlar.
 • Uygulama Reklamları (AppPromotionAds): Uygulama üzerinden yüklenme sayınızı arttırabilir ve daha çok insan tarafından keşfedilebilirsiniz.

Potansiyel müşterilere ulaşmanın en hızlı ve pratik yolları arasında yer alan Google Ads reklamları, işletmeyle en alakalı reklamları sunmayı sağlar. Doğru reklam türünün seçilmesiyle işletme hedefleri büyük ölçüde yakalanabilir.

Reklam kampanyalarını düzenli aralıklarla takip eden Google AdWords Uzmanı, işletme reklamlarının optimize edilmesini sağlar. İşletmeyi bilgilendirir ve performans raporlarını sunar. Hedef kitleyi analiz etmek ve doğru reklam kampanyalarını oluşturmak için birçok analiz yönteminden yararlanır. Bu analizlerden bazıları şunlardır:

 • Anahtar Kelime Analizi
 • Rakip Analizi
 • Konum Analizi

İnternet reklamcılığıaçısından büyük öneme sahip olan anahtar kelime analizi, işletmenin müşteri gözünden nasıl tanımlandığı noktasında birçok ipucu verir.Yalnızca anahtar kelime öbeklerinin tespit edilmesi değil, aranma hacminin genişliği ve tıklanma başına maliyetinin ne kadar olduğu da oldukça önemlidir. Rakip analizi, adından da anlaşılabileceği üzere, sektörde yer alan diğer işletmelerin stratejilerini öğrenmek ve karşı strateji oluşturmakla ilgilidir.Konum analizlerinden, reklamların gösterileceği bölgenin belirlenmesiyönünden yararlanılmaktadır.

Hedefleyip de elde edemediğiniz o yükselişin dönüm noktasında olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Güncel reklam stratejileriyle markanızı büyütmek için geç kalmayın. Bugün harekete geçin!

Başa dön tuşu